Słodka część wesela


Jeśli rozpatrywać współczesne wesela w kontekście filmowym, zazwyczaj jako pierwszy przychodzi do głowy temat wideofilmowania.Można też wspomnieć kilka specyficznych tytułów filmów fabularnych. Na przykład takie obrazy jak „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, argentyńskie „Dzikie historie” i brytyjskie „Cztery wesela i pogrzeb”. Najlepsze torty – cukiernia Poznań.
W tych historiach wesele staje się prawdziwą areną zmagań, scenerią obciachu i bardziej lub mniej wyszukanych żartów.
Wydarzenie, które powinno zdecydowanie kojarzyć się z sytuacją przyjemną, komfortową, rodzinną zmienia się w wielu kinowych obrazach w szaloną jazdę bez trzymanki.
Wbrew propozycjom kulinarnym z „Wesela” Smarzowskiego, gdzie w roli głównej „wystąpił” bigos, zazwyczaj imprezy ślubne kojarzą się ze słodkościami.
Wśród szeregu przygotowań i zamówień jednym z najważniejszych jest tort na wesele, a pieczołowicie wyszukana wcześniej cukiernia jest bardzo ważnym weselnym dostawcą. Ten element uroczystości jeszcze bardziej podkreśla rodzinny charakter imprezy. Jest daniem ważnym, prezentowanym małżonkom w trakcie. Co prawda odpowiednio duży tort weselny bywa od czasu do czasu wyśmienitym miejscem ukrycia faceta z bronią maszynową, a filmowcy uwielbiają ten motyw, ale takie rzeczy tylko w kinie.

POLECAMY: śluby i wesela Poznań.