Kredyt we frankach – gdzie szukać pomocy?


Kredyty frankowe, jeszcze kilkanaście lat temu były jedną z najpopularniejszych form pożyczania pieniędzy przez Polaków. Dla wielu osób była to o wiele korzystniejsza opcja, niż widmo zadłużenia się w złotówkach. Osoby, decydujące się na kredyt frankowy i posiadające taką samą zdolność kredytową, mogły pożyczyć o wiele więcej, niż te które uzyskały kredyt w rodzimej walucie. Prawnik i kredyty frankowe kancelaria prawnicza. Na korzyść kredytów we frankach przemawiało też stosunkowo niskie oprocentowanie.
Niestety, wraz z kryzysem z 2009 roku, znacznie wzrosła wysokość raty kredytu rozliczanego we frankach. Do tego niejasne i częstokroć zawiłe zapisy w umowach dotyczące warunków spłaty kredytu, kontrowersyjne naliczanie odsetek czy brak ubezpieczenia na wypadek nagłego wzrostu kursu franka szwajcarskiego, sprawiły, że frankowicze znaleźli się w tragicznej sytuacji.

Kredytobiorcy, zadłużeni we frankach, nie mogą niestety liczyć na pomoc od państwa. Jedyną pomocą okazuje się być prawnik od kredytów, który odpowiada za dogłębne przeanalizowanie umowy podpisanej z bankiem i wykazanie potencjalnych nadużyć czy nieścisłości. Zatrudnienie specjalisty oznacza tym samym proces z bankiem udzielającym kredytu. Mając na uwadze, sporą liczbę pozytywnie rozpatrzonych wniosków, coraz więcej osób decyduje się na taki krok.