Ekrany ochronne z PCV i ich zastosowanie


Z uwagi na niepewną wciąż sytuację związaną z pandemią, w wielu miejscach wprowadza się różnego rodzaju środki ostrożności. W sklepach na przykład wciąż trzeba nosić maseczki, a w innych punktach, gdy taki rodzaj ochrony nie jest wymagany, stosuje się innego typu zabezpieczenia przed możliwym zarażeniem drogą kropelkową.

Jednym z tych, które dobrze zdają egzamin, są ekrany ochronne z PCV. Są one wykonane z tak cienkiej folii, że praktycznie na pierwszy rzut oka w ogóle nie zwracają one na siebie uwagi. Jednak stanowią doskonałe zabezpieczenie zarówno osób, które obsługują w danym punkcie, jak i tych, które przychodzą, by dokonać zakupu, bądź załatwić swoją sprawę. Taka forma zabezpieczenia znajduje zastosowanie przede wszystkim w tych miejscach, gdzie przy okienku może znajdować się więcej, niż jedna osoba.

Kup w sklepie: Kurtyna na drzwi.

Osłony z PCV mają za zadanie chronić przede wszystkim przed możliwością zarażenia się wirusem. Jednak równie dobrze chronią one przed wszelkimi innymi infekcjami, którymi można się zarazić drogą kropelkową. Stanowią także doskonałą barierę przeciw drobnoustrojom. Z uwagi zaś na to, że są one wykonane z wytrzymałej folii, którą łatwo utrzymać w czystości, znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Bardzo łatwo bowiem wtapiają się w styl aranżacji danego pomieszczenia, a przy tym, co najważniejsze, gwarantują bardzo dobrą ochronę wszystkim osobom przebywającym w danej przestrzeni.

Innym typem osłon są kurtyny przemysłowe z PCV na drzwi. Te z kolei znajdują zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach gastronomicznych, takich jak chłodnie, czy zakłady przetwórstwa spożywczego. Jednak takie osłony, jak kurtyny produkuje się z folii, która ma cechować się określonymi właściwościami. Z tego też powodu kurtyny znajdują szersze zastosowanie, niż ekrany ochronne. Można je założyć na drzwi, które znajdują się w magazynie, w spawalni, w miejscach, które są w wysokim stopniu narażone na pożar, a także w tartakach, w przemyśle farmaceutycznym, elektrotechnicznym, czy nawet w przemyśle zbrojeniowym.

Zobacz polecane: Malowanie Natryskowe​ Poznań.