Badanie termowizyjne Poznań – na czym polega?


Szczelny budynek, z którego nie ucieka ciepło, gwarantuje energooszczędność i komfort domowników, dlatego tak ważne jest, aby okresowo sprawdzać, czy ciepło nie ucieka z naszego domu. Żeby się o tym przekonać, należy przeprowadzić badanie termowizyjne. Co to takiego i na czym polega badanie kamerą termowizyjną?
Istotą badania termowizyjnego jest obejrzenie naszego budynku za pomocą specjalnej kamery termowizyjnej. Zapisuje ona obraz w podczerwieni, a my otrzymujemy wydruk albo cyfrowy zapis, który nazywany jest termogramem. To na nim widoczne jest, w jaki sposób rozkładają się temperatury w naszym domu. Istnieją dwa sposoby wizualizacji termogramu, czyli kolorowy lub monochromatyczny, ale to ten pierwszy będzie bardziej czytelny dla laika. Na takim termogramie miejsca ciepłe będą oznaczone kolorem czerwonym oraz pomarańczowym, natomiast te chłodniejsze – odcieniami niebieskiego. Ten sposób badania budynków można przeprowadzić zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz domu.
Obraz otrzymany z kamery termowizyjnej pozwoli nam znaleźć wszystkie miejsca, z których ucieka nam ciepło. Możemy w ten sposób sprawdzić, czy drzwi oraz okna są poprawnie zamontowane, czy mamy odpowiednio wyizolowane poddasze, a także na przykład odkryć błędy w ogrzewaniu podłogowym czy szczelność kominów.
Dzięki badaniu budynku kamerą termowizyjną mamy możliwość właściwej oceny przeprowadzonych w budynku prac budowlanych i zweryfikować skuteczność rozwiązań, jakie zastosowaliśmy. Co bardzo ważne, dom możemy poddać badanu termowizyjnemu przed oddaniem do użytkowania, a także już w trakcie mieszkania w nim.
Decydując się na badanie kamerą termowizyjną Poznań możemy łatwo i skutecznie wykryć nieprawidłowości, jakie istnieją w naszym domu. Dzięki odpowiednio wczesnemu znalezieniu, można się ich pozbyć bez angażowania w to dużego nakładu finansowego i sporej ilości pracy. Warto zastanowić się nad przeprowadzeniem badania kamerą termowizyjną szczelności termicznej naszego budynku nie tylko po, ale również w trakcie budowy.

Sprawdź: https://term-os.pl/badania-termowizyjne-poznan/